Dostmedia
Poptejte nás

Nová sociální síť Threads

O co jde a co od ní čekat?

V červenci loňského roku spatřila světlo světa nová sociální síť Threads. A ihned po spuštění trhala rekordy v počtu stažení. Během pěti dnů se k ní připojilo přes 100 milionů uživatelů. To z ní udělalo nejrychleji rostoucí online platformu v historii (předčila dokonce i dosud úřadující ChatGPT). Do Česka a dalších zemí EU se kvůli nesplnění přísné evropské legislativy o ochraně spotřebitelů dostala teprve 14. prosince 2023. Co od ní čekat?

Sociální síť Threads 1

V hlavní roli textové příspěvky

Threads spadá pod platformu Meta, která vlastní Facebook, WhatsApp nebo Instagram, a představuje alternativu k síti X (dříve Twitter) miliardáře Elona Muska. Velmi se jí podobá nejen vzhledem, ale i funkčností, nestojí primárně na obrázcích ani videu. Hlavní roli zde hrají kratší textové příspěvky a diskuze, které mohou být doplněny multimediálním obsahem v podobě fotek či videí. Není to ale nutné, kouzlo této sítě spočívá totiž právě v pouhém textovém obsahu. Staví na jednoduchosti a přehlednosti a nabízí rychlé informace o aktuálním dění. Na příspěvky můžete reagovat, přeposílat je, přidat k nim vlastní názor nebo zkušenost. Přesdílet jdou i na Instagramu do příspěvku nebo do stories.

Nadstavba Instagramu

Přihlásit se do ní můžete přes Instagram, funguje totiž jako jeho nadstavba. A právě tato úzká provázanost může představovat jistou výhodu. Přihlášením se vám totiž převedou uživatelská jména i oblíbené účty, které sledujete. Obsah si ale můžete prohlížet i bez profilu, ovšem bez přidávání příspěvků a bez možnosti interagovat s obsahem. Na rozdíl od sítě X není Threads zaměřená na politiku a zpravodajství, její tvůrci kladou důraz na odlehčenější témata, jako je sport, móda či hudba. Cílí na influencery a lifestylové značky, což koresponduje s cílovou skupinu pohybující se na Instagramu.

Sociální síť Threads 2

Výhoda pro začínající tvůrce

Jestli milujete stručné texty, můžete ukázat vaše znalosti a zkušenosti z oboru bez zbytečného zdržování. Skvěle se hodí pro začínající tvůrce, kteří chtějí komunikovat bez krásných fotek a dokonalé grafiky, neláká je stříhání ani titulkování videí. Komunitu navíc nemusíte budovat úplně od nuly – pokud tedy už na Instagramu nějaké fanoušky máte. Co do délky mohou mít příspěvky až 500 znaků, videa dokonce až 5 minut (jen pro porovnání: u sítě X je to 280 znaků textů a 2 minuty 20 sekund videa). Výhodou je také to, že Threads je nová, takže se na ní všichni učí společně. Představuje tak skvělou příležitost pro experimentování a testování nových nápadů. Pustíte se do toho?

crossmenuchevron-downarrow-up