Dostmedia
Poptejte nás

Zprávu na Facebooku lze nově smazat. Jak na to?

Nově můžete mít své konverzace na Facebooku více pod kontrolu. Messenger umožní vymazat odeslanou zprávu. Je třeba si ale dát pozor na následující věci.

V reakci na potíže týkajících se soukromí na FB se vedení společnosti snaží znovu v uživatelích vzbudit důvěru. FB by měl přinést změny jako nové nastavení soukromí, zákaz využití dat třetích stran k reklamním účelům, nebo možnost stažení všech osobních informací.

Mazání zpráv

Možná se vám to stalo také. Odeslali jste zprávu někomu jinému, nebo jste dali špatného smajlíka. Doposud nebylo možné vzít zprávu zpátky. Nově messenger tuto možnost umožňuje. Avšak musíte být ve střehu. Svou zprávu můžete vymazat pouze do 10 minut od odeslání. Časový limit pro smazání zprávy má uživatelům dopřát kontrolu a flexibilitu, současně zamezuje zneužití této funkce.

Limit 10 minut

Facebook se obává, že by tuto službu mohli lidé zneužívat k šikaně. Uživatel může odeslat zprávu, pak až si ji příjemce přečte, smaže ji, aby se zbavil důkazů. I tak ale může příjemce konverzaci nahlásit jako škodlivou. To je současně důkazem, že se naše zprávy evidují. Jednotlivému příjemci, nebo příjemcům ve skupinovém chatu, se vždy ukáže, že jste nějakou zprávu smazali. Po uplynutí 10 minut lze zprávu smazat pouze pro sebe, ostatním se bude i nadále ukazovat.

Jak smazat zprávu

Pokud chcete smazat zprávu na FB přes web, klikněte na 3 tečky, které se zobrazí vlevo u zprávy. Zobrazí se možnost Odebrat a otázka, zda chcete zprávu vymazat pouze pro vás, nebo pro všechny účastníky v konverzaci. Pak se objeví zpráva Odebral/a jste zprávu. Jestliže chcete zprávu smazat v mobilní aplikaci Messenger, na zprávu klikněte a dlouze podržte. Pak zvolte možnost Odebrat. Zde se opět rozhodnete, zda zprávu smažete pro všechny nebo jen u sebe. Zprávy lze mazat v iOS i Android.

Soukromí na Facebooku

Mazání zpráv přichází po té, co byl FB přistižen při mazání soukromých zpráv Marka Zuckerberga a dalších lidí z vedení. Nedávno FB oznámil, že automaticky prochází všechny zprávy uživatelů v Messengeru a snaží se je chránit před šikanou, výhružkami a nevhodným obsahem. WhatsApp, který spadá pod FB umožňuje mazání zpráv 1 hodinu, 8 minut a 16 sekund po odeslání. Aby mohl FB reagovat na nahlášené konverzace související s trestnými činy, vyhrožováním či ilegální aktivitou, jejichž historii lze poskytnout policii, budou pravděpodobně zprávy „dočasně“ uloženy na serverech Facebooku.

crossmenuchevron-downarrow-up